פיקוח בניה

מפקח בניה

מחיר פיקוח בניה מפקח בניה
מקצוען שהינו נציג השטח מטעם הלקוח לפיקוח וניהול כל המטלות באתר הבניה, האמון על ביצוען כייאות, ברמת איכות גבוהה ללא פשרות. ישנו מפקח בניה אשר הינו מהנדס בניין עם הבנה והיכרות טכנית של שוק הנדלן, ידע ניסיון וכלים לאבחן ולדרוש איכות בנייה עם שימוש בחמרי גלם נושאי תו תקן מוכר וידוע, כולל הבנה גבוהה בכל השלבים עד לסיום התהליך כולל הגימור של הבית ופונקציות נוספות כגון ממד מרתפים וגגות. מפקחי בניה אחרים בוגרים קורס מפקחי בניה והכשרות של מכללות בניה מוכרים.
בחירת אדם מקצועי ומדופלם עם תעודה לביצוע פיקוח בניה כדאי לבצע כבר בהתחלה. עוד לפני הכנת התכנית של חישוב כמויות ושירטוטי קונסטרוקצייה ומוטב לערב אותו בכל פרט קטן בתוכניות האם הם ישימים בפועל ועד כמה ניתן לשפר את חיזוק המבנה ועמידותו בעת פגעי טבע שעלולים להתרחש באיזור כגון רעידת אדמה. ישנם מפקחים אשר אמונים על ביצוע תכנית תמא 38 שהיא בעיקרה נועדה להבטיח עמידותו של בניין או מבנה קיים אחר שאינו מחוזק דיו לשרוד בעת רעידות אדמה.
ישנם חברות רבות המנוהלות ונותנות שירות של מפקחי בניה לא רק לבתים פרטיים כגון וילות או בית צמוד קרקע אלא גם לפרוייקטים גדולים בכל קנה מידה נדלני החל מבניין בן מספר מועט של קומות וכלה במתחם ענק של מבנים גדולים שכולם בנויים כשכונת מגורים אחת. במקרה האחרון היזם והחברה הבונה היא אשר ממנה מקרבה אדם או צוות מפקחים על הבניה, אשר נמצאים בקשר ישיר עם אנשי המקצוע השונים באתר ואפילו עוד לפני הכנת התשתית או החפירות. צוות שכזה מחולק לתפקידים ותחומי אחריות או ניהול שוניםועם עובדים יחד בשיתוף פעולה תוך ניהול הפרוייקט כמקשה אחת שלמה. בין ייתר העשייה יש להם חלק לא מבוטל בתיאום של כמה קבלני בניה משניים כמו שלד, חפירות , קבלני חשמל , מים ופיתוח .
עיקר הייעדים של מפקח בניה הינם : איכות, עלות, עמידה בזמנים, וסדר. לאור הביקוש ההולך וגדל לנדלן בעיר תל אביב אלו הם חלק המקריטריונים לבחירת מפקח בניה במרכז, שכן יש לתת את הדעת לגבי מפקח אשר מעורה בתחום הבניה ומכיר את כל גורמי העשיה בסביבה, כולל בנאים ונותני שירות נוספים.

עלות מפקח בניה
ישנה דוקטרינה שלמה הגורסת שעלות מפקח בניה הינה כ-1% מעלות הבניה.ויש להדגיש כי זה ביטוי שהיה שגור בעבר בפי כל. אולם כיום ישנם הרבה דעות אשר שוללות זאת וטוענות כי זה האחוז מהבניה בפועל ולא מהעלות הכללית של כל הבית כולל פיתוח, תשתיות,מיסים,אגרות וכדומה. נוהג אחר מדבר על עלות מפקח בניה בממוצע הינה כ 5,000 שח לחודש. מפקח בניה טוב מהשורה הראשונה בעל ניסיון ומוניטין. בכל מקרה לרוב עלות המפקח תמיד תהיה זולה יותר כלכלית - מאשר בניה ללא מפקח. היכולות שלו לייעל את הבניה, לקצאר את הזמן במקום לתת לפרויקט הבניה להמרח על פני תקופת זמן, משא ומתן עם קבלנים וספקים ועוד...כל זאת יוזיל בהרבה את עלות הבניה ויכסה גם יכסה את עלות מפקח הבניה. ניהול פרויקט בניה מקצועי עם עמידה בזמנים והתאמה לתכנית קיימת - טוב יותר מבחינת האיכות, וגם זול יותר.
פיקוח בניה    מפקח בניה    ניהול בניה    קבלן בניה    צרו קשר