פיקוח בניה

ניהול פרויקט בניה

מחיר פיקוח בניה ניהול פרויקט בניה
מפקח בניה בעל כלים יכולת וניסיון עבור פיקוח וניהול פרויקט בניה המכיל בתוכו מספר לא מבוטל של משימות ואחריות אשר מתחיל את התהליך בתכנית עבודה מסודרת לפי זמנים. לאחר שהפיק מכרזים וזימן בעלי מקצוע למתן הצעות מחיר - הוא מכנס את כל אותם אלו שעמדו בקריטריון של איכות ומחיר הולם - ומנהל עימם משא ומתן נוסף. לאחר מכן הוא מתאם את מהלך הביצוע לפי סדר קבוע וידוע מראש לכל אחד מהקבלנים. כל קבלן בניה יודע מי מבצע את הפעולה לפניו ומתי הוא מסיים, ומי ממשיך את החלק האחר אחריו. ישנה חשיבות רבה לתיאום ולעמידה בזמנים - וככל שנצמדים לתכנית כך מגיעים לתוצאות רצויות ללא איבוד זמן והתמשכות הפרוייקט. מן הסתם גם העלויות לא יגדלו ויפתיעו את הלקוח. כל עיכוב במועדי פעילות - משמעו עלויות כספיות נוספות.
משום כך פיקוח בניה המצריך ניהול פרויקט בניה גדול או קטן מחייב דיוק סדר ומקצועיות מצד קבלי המשנה בשטח. מעת לעת מפקח הבניה מבצע דגימה ובקרה של התהליך ולומד לזהטות היכן עלולות לצוץ בעיות. את חלקן הוא יכול לחזות ולהתכונן לכך מבעוד מועד כגון אחסון חמרי בניה,אשפרת הבטון לאחר היציקה, פינויי פסולת בניין שמפריעה להתקדמות וכדומה.
קורה לא מעט שישנם עיכובים מאולצי מציאות שעלולים לעכב התקדמות בניהול פרויקט בניה מסויים והן רבות : סגר שמונע מעובדים להגיע,מזג אוויר קשה שעוצר התקדמות הבניה, פציעה או בעיית בטיחות, גניבת חמרי בניין מאתר הבניה, תקלה במיכון הנדסי בשטח ועוד... משום כך מנהל פרוייקט בניה טוב ומנוסה ידע להתגבר על כך ולנסות לצמצם נזק ככל הניתן. הוא ידאג לחלופות, לציוד אחר וינסה להשיג עובדים זמניים כתחליף. לא תמיד אפשר להצליח בכך.
פיקוח בניה    מפקח בניה    ניהול בניה    קבלן בניה    צרו קשר